JV. Anno 2020.





  Régi betegsége, a heveny hörgőgyulladás, 1878 áprilisában lépett fel ismét, súlyosabb alakban, míg végül a Petőfi-szobor 1882. október 15-i avatásán megfázott, s tüdőgyulladást kapott. Ettől kezdve állapota fokozatosan romlott. 1882. október 22-én déli 12 órakor hunyt el Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia palotájában, élete 66-ik, házasságának 42-ik évében.



   Temetésére 24-én, délután 3 órakor került sor a Kerepesi temetőben, a református egyház szertartása szerint. Végső nyughelyére az akadémia tagjai testületileg kísérték. Ravatalánál Gyulai Pál, Szász Károly és Török Pál református püspök tartottak gyászbeszédet. Később a Margitszigetről áttelepített tölgyeket ültettek a sírja fölé. Sírja, Stróbl Alajos szobrászművész és Kallina Mór építész alkotása.

Forrás: wikipédia



















  A síremléket beborító öreg tölgyfák, és az, hogy egy útelágazásnál van elhelyezve, Arany János sírja, szerintem az egyik leghangulatosabb emlékmű a temetőben. Mindig frissen borítják a virágok, nemzeti szalagok, mécsesek. Érdemes megnézni  minden évszakban, különösen ősszel és télen.




Tavasz...




Nyár...




Ősz...




Tél...















Vestibulum nec ultrices diam, a feugiat lectus. Pellentesque eu sodales enim, nec consequat velit. Proin ullamcorper nibh nec malesuada iaculis. Donec pulvinar ipsum ac tellus ornare, quis vulputate lectus volutpat.